طول مطالعه: 5 دقیقه

اگر بخواهیم درباره پیش بینی قیمت اتریوم کلاسیک و آینده اتریوم کلاسیک () صحبت نماییم، تجزیه و تحلیل فنی در کوتاه مدت نشان می دهد که قیمت آن نزولی خواهد بود. با این حال درحالی که به بالاترین سطح خود رسیده بود و در نهایت در 12 مه قیمت آن 4362 دلار رسید، اتریوم کلاسیک به سرعت ارزش خود را از دست داد و در 16 ژوئن به 55.27 دلار رسید.

خودرو ملی ایران فعالیت های توسعه ای جدید بلاکچین از ابتدای سال 2021 به شدت قیمت این رمزارز را افزایش داد. پیش بینی قیمت اتریوم کلاسیک در سال 2021 یکی از دغدغههای سرمایهگذاران است. با اینحال هنوز شرکت اتریوم هیچ برنامه ای برای تبدیل اتریوم کلاسیک به الگوریتم پی او اس ندارد و در واقع هیچ تیم توسعه رسمی بر روی این رمزارز کار نمی کنند، با این وجود باید گفت چندین گروه توسعه درحال کار بر روی به روزرسانی کد اوپن سورس آن هستند.

حملات هکرها اکوسیستم این رمزارز را تحت تاثیر قرار داده است و باعث شده که شرکت تحقیق و مهندسی زیرساخت های بلاکچین که توسط چارلز هوسکینسون تاسیس شده است، پروژه مانتیس را برای بروزرسانی و پشتیبانی از آن راه اندازی نماید. این سایت همچنین پیش بینی می کند تا پایان سال 2023 با 78.7 دلار معامله می شود تا اینکه در جولای 2025 به 40.6 سقوط نماید. همچنین موسسه لانگ فورکست پیش بینی می کند که نوسانات قیمت اتریوم کلاسیک در سال 2021 بیشتر خواهد بود و در پایان سال قیمت آن به 105.3 دلار می رسد و سپس تا نوامبر 2022 به 62.8 کاهش خواهد یافت و نهایتا در ژانویه 2023 به 83 دلار قیمت آن افزایش پیدا خواهد کرد.

مسکن ملی استان تهران البته این نکته نیز لازم به ذکر است که با کاهش فعالیت در بلاک چین اتریوم کلاسیک، امنیت آن در معرض خطر قرار می گیرد. با اینحال اگر نکته یا مسئله ای وجود دارد که به آن نپرداختیم خوشحال میشویم آن را با ما در میان بگذارید. همانطور که در طول مقاله نیز برشماردیم قیمت این رمزارز به صورت ناگهانی رکورد تاریخی از خود به جا گذاشت و به نزدیکی 177 دلار رسید.

افزایش قیمت ناگهانی اتریوم کلاسیک در ماه مه باعث شد، بسیاری از علاقمندان و سرمایه گذاران در حوزه رمزارزها توجه زیادی به رمزارز نشان دهند. اما ممکن است بسیاری از شما اطلاعات زیادی درباره این رمزارز جدید نداشته باشید. جهت قیمتی اتریوم کلاسیکی بستگی زیادی به روش توسعه پروتکل، جهت قیمت ها در بازارهای رمزارز و تطبیق پذیری این ارز دیجیتال دارد، اما همانطور که دیدیم در اکثر پیش بینی ها ارزیابی مثبتی نسبت به افزایش قیمت این رمزارز وجود دارد.

تتلو من يادت نرم
دلیل این کشمکش آن بود که توسعه دهندگان این بلاکچین درباره چگونگی پاسخ به هک گروهی سازمان یافته به نام () که منجر به سرقت 3.6 میلیون سکه اتر شد، اختلاف نظر داشتند، ولی نهایتا همگی بر سر ایجاد این رمزارز به توافق رسیدند. به عنوان مثال در ژانویه 2019، در یک ضرری 1 میلیون دلار برای ایجاد شد و چندین صرافی مانند کوین بیس و دیگر معامله گران بازار رمزارز خرید و فروش اتریوم کلاسیک را متوقف ساختند.

کرونا در ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ اتریوم کلاسیک در ژوئیه 2016 در یک کشمکش پیچیده نهایتا در بلاکچین اتریوم ایجاد شد. بنابراین می توان نتیجه گرفت که آینده اتریوم کلاسیک () می تواند خوب باشد. اتریوم کلاسیک که یک دوج کوین جدید است، همانطور که در ابتدا عرض کردیم در اوایل ماه مه افزایش قیمت بی سابقه ای را تجربه کرد و نظر افراد بسیاری که در حوزه رمزارزها فعالیت می کنند را به خود جلب نمود.

در همان روز کوین اصلی اتریوم نیز یک رکورد ثبت کرد و ارزش هر سکه به 3500 دلار افزایش یافت. اتریوم کلاسیک که دوج کوین است در سال 2017 به دلیل پوشش امنیتی رمزارز اصلی اتریوم وارد عرصه شد. این رمزارز دارای بلاکچین مخصوص خود است که البته الگوریتم آن با بلاکچین اصلی اتریوم تفاوت دارد. اما حتی با این قیمت سکه روند افزایش فوق العاده 873 درصد در سال را ثبت نموده است. با اینحال توانست جلوی این روند نزولی را بگیرد و 26 مه به 82.42 دلار رسید و سرانجام اما در تاریخ 16 ژوئن به 55.27 دلار سقوط کرد.

چشم انداز پیش بینی قیمت ارز اتریوم کلاسیک در کوتاه مدت چندان خوب به نظر نمی رسد. با اینحال باید این نکته را متذکر بشویم که اگرچه این چشم انداز پیش بینی قیمت ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک چندان امیدوار کننده نیست، اما همانطور که دیدیم اگر این رمزارز بتواند سطح مقاومت قیمتی را بکشد، می توان آینده اتریوم کلاسیک () را بهتر ارزیابی کرد. این درحالی است مقاومت آن در حدود 57.29 دلار می باشد که نشان دهنده احتمال حرکت تا 60.55 دلار خواهد بود که در عین چشم انداز ناامیدکننده در کوتاه مدتی میتواند آینده بهتری داشته باشد.

در راستای این اقدامات قیمت در ماه فوریه به 16.90 دلار افزایش یافت و تا پایان ماه مارس بین 9.94 تا 14 دلار معامله شد. قیمت این رمزارز در 17 آوریل به 46.68 دلار افزایش پیدا کرد و تا 25 آوریل به 29.73 دلار رسید و در 4 مه به بالاترین قیمت خود تا آن زمان یعنی 71.93 دلار رسید. همچنین بازیابی قیمت را تنها می توان در سطح شکست 61 دلار پیش بینی کرد و این قیمت برای شکست دادن مقاومت قیمتی باید به 69.72 برسد.

این افزایش متوقف نشد و تاریخ 6 مه این ارز رمزنگاری شده رکورد خارق العاده ای را ثبت کرد و قیمت آن به ارزش 176 دلار رسید. شما می توانید را در صرافی های رمزنگاری مانند و خریداری کنید و آن را در کیف پول دیجیتال خود ذخیره نمایید. ماینرها و صرافی ها از هر دو بلاکچین را پشتیبانی می کنند. با اینحال این رکورد قیمتی توانست توجهات را به سمت این رمزارز ببرد. ارتقا موارد اضطراری توسط ارائه دهنده پروتکل کور-گت و راه اندازی مجدد مشتری مانتیس درحقیقت باعث افزایش اطمینان به ثبات سیستم بلاکچین شد.  ​​.

تورم اقتصاد جهانی
در همین راستا ما در این مقاله تلاش می کنیم به پرسش هایی از قبیل چرایی افزایش قیمت این رمزارز در سال 2021 و پیش بینی قیمت رمزارز بیشتر صحبت نماییم. اما این افزایش قیمت چندی دوام نیاورد و در ماه ژوئن به نزدیک 55 دلار کاهش یافت. به همین دلیل در ادامه مقاله ما بیشتر درباره آینده ، پیش بینی قیمت رمزارز و دیگر مسائل پیرامون آن صحبت خواهیم کرد. در همین راستا ما امروز بیشتر درباره آینده آن بحث خواهیم کرد، با ما باشید.

آخرین بروزرسانی در: