طول مطالعه: 5 دقیقه

بخش خانه سازي يكي از مهمترین و اشتغال زا ترین بخش هاي يك اقتصاد و به ویژه اقتصاد ایالات متحده به شمار مي رود و تاثیر زیادی بر روند دلار یا هر ارز مربوطي دارد. در سال ۲۰۰۵ طوفان کاترینا و ريتا نيمي از نیوارلئان را به زیر آب برد و سكوهاي نفتي را تخریب کرد روند ورود نفت را در خلیج مكزيك مختل کرد، (این خلیج يكي از مهمترین ورودي هاي نفت خام به آمریکا می باشد) طوفان کاترینا دست کم موجب مرگ ۲۰۴۸ تن و خسارت بي سابقه اي بالغ بر ۱۰۰ میلیارد دلار گردید.  ​​​!

واردات خودرو خارجی
نرخي است که بانك مركزي براي وامهاي فوري به بانکهاي تجاري در نظر میگیرد البته این نرخ تا حدودي سمبليك است اما تغییر در آنهم میتواند سیگنال خوبي براي بازار باشد. رشد بیشتر از این مقدار به روند تورمي شتاب میبخشد و اگر رشد کمتر از این مقدار باشد نشانه ناکارامد بودن اقتصاد است. این شاخص يك شاخص فرعي دارد که را جداي از بخشهاي مواد غذايي و انرژي، که عمده مصرف را تشكيل مي دهند، محاسبه میکند و این شاخص که ناميده مي شود نقش مهمي در تحلیل بازي ميکند، و اگر بخواهیم در يك جمله تاثير را بر ارز بدانیم افزایش این شاخص نشانه وجود تورم خواهد بود که در صورت همراه شدن با افزایش نرخ بهره به قدرت گرفتن ارز خواهد انجامید.  ​​ !

اپل واچ نسل

تاثیر نوسان قیمت نفت بر دلار بسته به شرایط موجود، متفاوت است مثلا اگر افزایش قیمت نفت کند شدن رشد اقتصادي و حاكم شدن رکود بر بازار سهام را به دنبال داشته باشد ضعف دلار را شاهد خواهیم بود اما اگر افزایش قیمت نفت باعث فشار تورمي و نگرانی از افزایش نرخ بهره را به دنبال داشته باشد شاهد قدرت دلار خواهیم بود. صادرات و واردات اجزا مهم يك اقتصاد به شمار میروند به گونه اي که تقریبا ۱۲ تا ۱۴ درصد از تولید ناخالص ملي () به این مساله مرتبط است به طور معمول صادرات بیشتر به معني سود بیشتر شرکتها و در نتیجه بازار سهام قویتر می باشد.᠎​.

خودرو ملی افغانستان سرمایه گذاران بازار فارکس معمولا تفاوت نرخ این اوراق را با اوراق معادل در سایر کشورها مقایسه میکنند. كالاهاي با دوام به کالاهایی گفته میشود که طول عمر بیشتر از سه سال داشته باشند. زمان اعلام: پنجشنبه هر هفته ساعت 13:30 گرینویچ ، اطلاعات مربوط به هفته قبل که منتهي به شنبه ميباشد، منتشر میشود. زمان اعلام: آخرین سه شنبه هر ماه در ساعت 15:00 گرینویچ اطلاعات مربوط به ماه قبل اعلام مي شود.

اهميت: این شاخص به نحو مطلوبي روند تورم را نشان میدهد. این شاخص به دو صورت محاسبه میشود در روش اول تنها تغییر پولی نسبت به سال گذشته محاسبه میشود و در روش دوم ضریب تورم سالانه را نیز در این محاسبه دخالت میدهند. این دو شاخص میزان شروع به ساختن خانه هاي مسكوني جدید را نشان میدهند. این شاخص میزان خرید خالص سرمایه گذاران خارجي در کلیه اوراق بهادار از جمله سهام و اوراق خزانه، مي باشد. این شاخص براساس مصاحبه با حدود ۱۰۰۰۰ سازنده یا مالك که از بین ۱۵۰۰۰ پروژه ساختماني انتخاب میشوند، به دست می آید و میزان فروش خانه هاي نوساز در يك ماه را نشان میدهد.

زلنسکی هواپیمای اوکراینی معمولا میزان کاهش یا افزایش در يك تصميم گيري 0.25 تا 0.50 درصد ميباشد (در اینجا میتوان فرق يك اقتصاد علمي را با يك اقتصاد غير علمي و کدخدا منش مانند اقتصاد ایران را به وضوح دید). اهمیت: شاخص خوبي براي اندازه گیری میزان اعتماد و خرج مصرف کنندگان در امر مسکن را نشان میدهد که این مساله به وضعيت کلي اقتصاد هم ارتباط پیدا میکند. اهمیت: به خاطر تاثیر مستقیم روي رشد اقتصادي که به تغيير نرخ بهره مي انجامد این گزارش رابطه مستقیمی با افزایش قدرت ارز مربوط دارد.

ارزش ساخت وساز در طول يك ماه که با شاخصهاي دیگر ساختماني مرتبط میشود و به نحوي اطمينان سرمایه گذاران به بخش ساختمان را نشان مي دهد. هر بانك مركزي ايالتي اطلاعاتي درباره وضعیت اقتصاد در منطقه خودش گرداوري ميکند منبع این اطلاعات بانك مرکزي و زیر شاخه هاي آن ، مصاحبه با افراد مهم در زمینه تجارت، اقتصاددانها و متخصصان بازار مي باشند. که نشان دهنده درامد خوب شركتها و وضعیت مناسب بازار سهام ميباشد. هستند که از این میان بیشترین تاثیر را بر دلار دارد.

بورس کالای ایران از آنجاییکه اقتصاد ایالات متحده اقتصاد برتر جهان به شمار میرود و در بازار تمامی ارزها در مقابل دلار معامله میشوند. البته اخبار کشورهای دیگر هم در بازار تاثیر دارند اما نه به اندازه گزارشهاي دلار آمریکا. اهمیت: همانند این شاخص تعبیرات مختلفي دارد ،لازم به توضیح است که اینگونه شاخصها شامل جزئیات زيادي هستند که تعبیرات مختلف را به وجود میاورد . نرخ حساس و مهمي است که موسسات مالي براي وامهاي کوتاه مدت (حتي براي يك روز) دریافت میکنند.

حوادث غیر قابل پیش بینی تاثیرات ناگهاني بر بازار دارند، که بسیار دور از انتظار است براي مثال زماني که خبر انفجارهاي لندن منتشر شد ظرف چند ثانیه پوند در مقابل دلار ۷۰ پیپ ضعیف شد. در زمان حمله كاترينا ،طي ۳ روز دلار چیزی در حدود ۴۰۰ پیپ در مقابل يورو و پوند ضعیف شد. زمان اعلام: هرماه حدود روز پانزدهم در ساعت 14:15 گرینویچ اطلاعات مربوط به ماه قبل اعلام مي شود.

کسانیکه براي مدت زيادي در بازارهاي مالي فعالیت دارند، شاهد حوادث و اتفاقاتي بوده اند که شاید در نگاه اول تاثیر انها غير واقعي به نظر برسد. زمان اعلام: هر ماه حدود روزبیست وششم ساعت 13:30 گرینویچ اطلاعات مربوط به ماه قبل اعلام میشود. تجدید نظر این گزارش در ماه دوم یا سوم دوره سه ماهه اعلام میشود. نرخ بهره ارز، ابزاریست در دست بانكهاي مركزي دنيا براي جلوگيري از رکود یا تورم و بالانس کردن اقتصاد.

این عدد هر چقدر کمتر باشد حکایت از بازار کار قوي تري دارد و برعکس. این شورا دو هفته بعد از انتشار کتاب خاکستري برگزار میشود. در کتاب خاکستري این اطلاعات بر اساس منطقه جغرافيايي و زمينه اقتصادي طبقه بندي و خلاصه میشود. نوسان قیمت طلا تاثيرهاي متفاوتي بر دلار دارد، طبق بررسي هاي تاريخي طلا و دلار معمولا در جهت عكس یكدیگر حرکت میکنند، که البته همیشه صادق نیست. این شاخص در فصلهاي مختلف و تحت تاثیر تعطیلات ایام مختلف سال ، مورد تصحیح قرار میگیرد.

شاخص توليد ناحيه اي ،که نواحي , , را پوشش مي دهد. خزانه درمورد سیاست هاي پولي هیچگونه دخالتي انجام نمیدهد.

آخرین بروزرسانی در: