طول مطالعه: 5 دقیقه

مقاومت اول اتریوم در محدوده 2000 الی 2025 دلار خواهد بود. دامیننس اتریوم بعد از واکنش مثبت به حمایت محدوده 14.72 الی 14.90 درصد، مجددا گارد صعودی به خود گرفته است، اما با برخورد به مقاومت داینامیک 15.40 درصد متوقف شده است. اتریوم مانند بیت کوین در روز گذشته کاهش قیمت آن ادامه داشت و برخورد شدیدی به عدد 1600 داشته است. اتریوم در روز گذشته با حمایت خریداران تا محدوده مقاومت 1670 الی 1690 دلار پیش رفت.

حذف کنکور فنی حرفه ای ۱۴۰۱ اتریوم با حمایت خریدارانش، از محدوده مقاومت 1600 دلار عبور کرد. قیمت اتریوم بعد از اینکه دو روز قبل به مقاومت 1600 دلار واکنش نشان داد، با ریزش 6 درصدی همراه بود، و بخشی از حرکت شارپ صعودی آن خنثی شد. اتریوم روز قبل یک برگشت موقت به سمت مقاومت 1600 دلار داشت، اما با عدم تمایل خریداران در این محدوده مواجه شد. اما این شکست تایید نشد، و مقاومت محدوده 2150 دلار مانع از رشد بیشتر قیمت و موجب تشکیل الگوی سقف دو قلو در این محدوده مقاومتی شد.

جدول تورم جهانی اتریوم با رشد بسیار قوی در روز گذشته، خود را به مقاومت محدوده 1750 دلار رساند. دامیننس اتریوم بعد از واکنشی که به محدوده مقاومت 21 درصد نشان داد، وارد یک روند رنج در تایم فریم روزانه شده است. این کندل سایه بلندی ندارد و نشان می دهد که کاهش بیشتری در قیمت اتریوم مورد انتظار می باشد. تا زمانی که قیمت داخل این کانال نزولی قرار دارد، هر حرکتی به سمت بالا می تواند به عنوان پولبک در نظر گرفته شود.

در غیر اینصورت هر برگشتی به سمت بالا می توالند یک پولبک در نظر گرفته شود و سپس مجددا به سمت حمایت های خود برگردد. دو محدوده مهم مقاومتی روی نمودار رسم شده است و تا زمانی که این مقاومت ها به سمت بالا شکسته نشود، هر حرکتی در بازار می تواند با واکنش منفی همراه باشد. با توجه به شاخص قیمت اتریوم نسبت به بیت کوین که روز گذشته به بررسی آن پرداختیم، در حال حاضر این نمودار به یک حمایت برخورد کرده و در صورتی که بیت کوین باز هم ریزش داشته باشد، مقدار ریزش قیمت اتریوم از بیت کوین این بار می تواند کمتر باشد.

اپل واچ نسل اما در تایم فریم 4 ساعته با عدم شکست مقاومت 2980 الی 2950 دلار شاهد فشار فروش سنگینی در ساعات گذشته بوده ایم. ملکه ارزهای دیجیتال همچنان زیر مقاومت محدوده 2980 الی 2950 دلار قرار دارد. اما همچنان پتانسیل رشد بیشتر و برخورد به مقاومت محدوده 20 درصد وجود دارد. در صورت شکست الگو و تایید آن، قیمت اتریم می تواند تا محدوده 2150 دلار رشد داشته باشد، و هدف اصلی آن نیز در محدوده 2200 دلار خواهد بود. دامیننس اتریوم در روز گذشته مجددا در محدوده 15.17 الی 14.20 درصد حمایت شد، و تا مقاومت محدوده 16 درصد نیز افزایش داشت.​​ !

اتریوم در روز گذشته بعد توقفی که در محدوده 1200 داشت، مجددا در حال کاهش به سمت قیمت 1000 دلار می باشد. بنابراین در صورتیکه این بار خط روند صعودی به سمت پایین شکسته شود، اتریوم می تواند تا 1300 دلار کاهش داشته باشد. بعد از واکنش دوم به مقاومت 2000 دلار، کانال باریک صعودی به سمت پایین شکسته شد، و قیمت وارد یک روند رنج در تایم فریم های پایین تر شده است.

رونمایی آیفون ۱۲ پرو مکس اتریوم روز گذشته با شکست کانال صعودی باریک خود نزدیک محدوده مقاومت 1160 دلار، با ریزش قیمت همراه بود. دامیننس اتریوم با ادامه کاهشی که در روز گذشته داشت، به محدوده حمایت 18.80 درصد نزدیک تر شده است. دامیننس اتریوم مجددا به حمایت 19.5 درصد خود برگشته است. شرایط کوتاه مدت دامیننس صعودی شده است و می تواند سیگنال خوبی تا محدوده 20 درصد باشد. این حمایت که در قیمت 2500 دلار قرار دارد و عدد رندی می باشد، در گذشته با واکنش های بسیار خوبی همراه بوده است، و اتریوم با توجه به اینکه در یک کانال رنج قرار دارد، می تواند در محدوده کف کانال با واکنش خوبی همراه باشد.

آیفون 14 معمولی اتریوم با توجه به اینکه روز گذشته حمایت 1700 دلار را شکسته بود، انتظار برخورد قیمت آن را با حمایت کف کانال نزولی داشتیم. اتریوم دو روز گذشته در برخوردی که به قیمت رند 1000 دلار داشت، با واکنش بسیار قوی همراه شد، و روز گذشته نیز در برخوردی که به محدوده حمایت 1030 الی 1040 دلار داشت، با واکنش مثبت همراه بوده است. حرکت صعودی پر قدرت این شاخص بعد از برخورد به این مقاومت مهم با واکنش همراه بوده است.

رونمایی آیفون 13

در حال حاضر برای امروز، اتریوم زیر ناحیه مقاومت 2000 الی 1990 دلار قرار دارد، که با توجه به قدرت فروشندگان انتظار داریم که حرکت نزولی تا حمایت های اصلی ادامه داشته باشد. اگر به کندل های تایم روزانه نگاهی بیندازید، به وضوح مشخص می باشد که قدرت فروشندگان در کندل های نزولی بالا می باشد، و پتانسیل کاهش بیشتر قیمت و برخورد قیمت به کانال 2700 دلار هم وجود دارد. حتی به طور موقت این شاخص به محدوده 17.50 درصد هم برخورد کرد.

تورم اقتصاد جهانی

البته این شکست می تواند به صورت کاملا فیک باشد و برخورد قیمت با حمایت 1950 الی 1800 دلار مجددا مانع از ریزش بیشتر قیمت شود. اما این مقاومت می تواند با واکنش همراه باشد، و موجب توقف این شاخص برای کوتاه مدت گردد. قیمت به مقاومت سقف کانال نزولی واکنش نشان داده است. احتمال رنج شدن کوتاه مدت زیر این محدوده برای تست شکست این مقاومت وجود دارد. در غیر اینصورت، و در صورت شکست خط روند صعودی، اتریوم می تواند تا حمایت 1700 دلار کاهش داشته باشد.

اتریوم به عنوان لیدر آلت کوین ها، از این جهت باید مورد بررسی قرار گیرد، تا بتوان روند کلی این ارز و روند کلی سایر آلت کوین ها را بررسی کرد. اندیکاتور نیز مومنتوم منفی را تایید می کند و این ابزار نیز حمایت های پایین تر را نشان میدهد. در صورت حفظ این حمایت، حرکت شاخص نیز می تواند صعودی شود. در این سایت اطلاعات کلی تمام ارزهای دیجیتال به علاوه سایت های تمام این ارزها موجود است.

دلار سبزه میدان

یعنی نام شبکه و بلاک چین این پروژه اتریوم و نام ارز دیجیتال آن اتر است. به نظرتون الان که اتر داره میاد پایین بفروشیم یا دست نگه داریم؟ کاملا بستگی به میزان ریسک شما داره دوست عزیز. که این میزان در زمان نگارش این مقاله در حدود 18.6 درصد می باشد. اتریوم همچنان در روند رنج به سر می برد. به طور کلی یکی از قوی ترین حمایت های اتریوم قیمت 2700 دلار می باشد.

آخرین بروزرسانی در: