طول مطالعه: 5 دقیقه

نتیجه بررسی 565 سال شرکت پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران در بازه زمانی (1389-1380) و به صورت مدل پنل نامتوازن و با استفاده از روش حداقل مربعات معمولی حاکی از آن است که رابطه منفی و معنادار بین نرخ موثر مالیاتی و سیاست تقسیم سود وجود دارد. هدف این تحقیق بررسی رابطه نرخ موثر مالیاتی با سیاست تقسیم سود و بازده آتی سهام شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران می باشد. در واقع, شرکت ها با افزایش نرخ موثر مالیاتی به طور قابل توجهی سود تقسیمی خود را کاهش می دهند, همچنین نتایج این تحقیق نشان می دهد که رابطه مثبت و معنادار بین نرخ موثر مالیاتی و بازده آتی سهام وجود دارد.

رئال مادرید لایپزیش این نرخ می تواند به عنوان ابزاری جهت هدایت سرمایه نیز استفاده شود. به عبارت دیگر, با افزایش نرخ موثر مالیاتی بازده سالانه سهام نیز افزایش می یابد. نرخ موثر مالیاتی به عنوان یکی از مهم ترین شاخص های کارایی مالیاتی کاربردهای گسترده ای در تصمیمات اقتصادی و سیاستگذاری ها دارد. خیر. اما اگر اپل به فشار آوردن به کارکنان خود برای آماده شدن سری بعدی برای عرضه در سال بعد ادامه دهد ممکن است ایدهها و نوآوری تمام شوند و با وجود رقبای سرسخت و خلاق شکستی فاجعهبار برای اپل رقم بخورد. ᠎​​​!

درهای که اگر ارتقاهای چشمگیری برای محصول سالانه خود آماده نکنید، قطعا در آن سقوط خواهید کرد. اگر از طرفداران آیفون و اپل هستید که همیشه باید جدیدترین نسخه از این سری را در دست داشته باشید، قطعا از 13 غافل نشوید و خود را از لذت استفاده این گوشی محروم نکنید. لنز تله فوتو 13 مانند دوبینهای قبلی از فوکوس تشخیص فاز خودکار نیز بهره مند است. آیفون ۱۳ پرو مکس مانند اکثر گوشی های اپل به شارژ بیسیم نیز مجهز است.

قرعه کشی ایران خودرو 6 اردیبهشت 1401 آیفون ۱۳ پرو مکس، آیفون ۱۳ پرو، آیفون ۱۳ و آیفون ۱۳ مینی بهعنوان جدیدترین گوشیهای هوشمند این شرکت معرفی شدند. شاید با چشمپوشی از مشکلات بسیار اندک سری ۱۳ آیفون بتوان این سری را بهترین گوشیهای هوشمند تاریخ نامید و 13قطعا کاپیتان این دستاورد تکنولوژیکی میباشد. آخرین و برترین نسخه از سری گوشیهای هوشمند اپل، با اینکه ظاهر خویشتندار خود را حفظ میکند و بهصورت مستقیم ادعایی ندارد اما واضح است که تلاش در اثبات خود به عنوان گوشی برتر دارد.

پشتیبانی از فرمت یکیدیگر از قابلیتهای فیلمبرداری با این گوشی هوشمند است که با وجود آن ویدئوهای ضبط شده از جزئیات بالا و دقت رنگ بهتری برخوردار هستند. این دوربین قدرتمند عملکرد بی نظیری دارد و عکسهای ثبت شده با آن از جزئیات فوقالعاده و نویز بسیار کمی برخوردار است. ۱۳ در مقابل نور آفتاب نه تنها قابل مشاهده است بلکه جزئیات زیادی را هم برای شما ارائه میکند. تنها تغییر فیزیکی قابل تشخیص در نسخه ، نمایشگر آن میباشد. ​​​​​.

تنها در نمای رو به رویی این بار اپل از ناچ با عرض کمتری به نسبت نسل قبلی بهره برده است. کمپانی اپل در بخش دوربینهای آیفون ۱۲ پرومکس از یک قابلیت جدید به نام -رونمایی کرد تا با استفاده از آن لرزشهای به وجود آمده در هنگام عکاسی و یا فیلمبرداری را خنثی کند. اپل برخلاف سایر برندها که برای محافظت از نمایشگر گوشیهای هوشمند خود از نسلهای مختلف فناوری استفاده میکنند از فناوری جدیدی برای محافظت پنل نمایشی گوشیهای خود به نام سرامیک شیلد استفاده میکند.

خودرو ملی پاکستان این گوشی هوشمند در کنار دوربینهای ذکر شده از حسگر نیز برخوردار است که برای اسکن محیط و واقیت مجازی کاربرد دارد. این گوشی هوشمند با ابعاد ۷٫۷×۷۸٫۱×۱۶۰٫۸ میلیمتر و وزن ۲۴۰ روانه بازار شده است.اپل برای ساخت پنل پشتی 13 از شیشه مجهز به فناوری گوریلا گلس و برای فریمهای کناری آن از استیل استفاده کرده است. از ویژگیهای دوربین واید 13 میتوان به فوکوس خودکار تشخیص فاز دوگانه اشاره کرد که سرعت و عملکرد بهتری نسبت به یا همان فوکوس خودکار تشخیص فاز دارد.

آیفون ۱۳ پرو مکس بدون شک به مشخصات فنی قدرتمندتری به نسبت مابقی اعضای این خانواده مجهز شده است. اسمارتفون آیفون ۱۳ پرو مکس در بخش فیلمبرداری نیز عملکرد فوق العاده ای دارد بطوری که با استفاده از دوربینهای آن میتوان ویدئوهای ۴با سرعت ۶۰/۳۰/۲۴ فریم بر ثانیه را ثبت کرد. آیا آیفون ۱۳ پرو مکس دچار میانمایگی میشود؟ اما اپل با روحیه انقلابی و محیط خلاقیتمحوری که خلق کرده موفق بوده تا سال به سال طرفداران خود را راضی نگهدارد و به اعماق دره میانمایگی سقوط نکند.

کمپانی مطرح اپل برای بالا رفتن کیفیت ساخت، جدیدترین پرچمدار خود را به استاندارد مجهز کرده است تا گوشی در مقابل نفوذ آب و گرد و غبار مقاوم باشد. پردازشگر جدید اپل روی این گوشی بینقص کار میکند و در حدی سریع است که تا سالها رقیبی برایش پیدا نشود. شرکت اپل برای دوربین سلفی جدیدترین اسمارت فون خود از سنسور ۱۲ مگاپیکسلی با لنز واید و دریچه دیافراگم /2.2 استفاده کرده است که مشخصات آن در مقایسه با نسل قبل خود یعنی آیفون ۱۲ هیچ تغییری نداشته است.

اپل از این تکنولوژی که ترکیبی از سرامیک و شیشه است را در ساخت پنل نمایشی اسمارت فونهای آیفون مدل ۱۱ و ۱۲ پرومکس نیز استفاده کرده بود. اصلیترین دوربین آیفون ۱۳ پرومکس از سنسور ۱۲ مگاپیکسلی با لنز واید و دریچه دیافراگم /1.9 تشکیل شده است. در پنل پشتی این گوشی سه سنسور دوربین اصلی به همراه فلش و حسگر را مشاهده میکنیم که همگی داخل یک ماژول مربعی در سمت چپ و قسمت بالایی گوشی جای داده شده است. ᠎​&;&;​​.

از ویژگی این دو بلندگو قدرتمند میتوان به کیفیت صدای خروجی فوق العاده آن اشاره کرد. این تراشه با معماری ۵ نانومتری که نسل جدیدتر میباشد از سرعت بهتری برای پردازش دادهها برخوردار است و به راحتی از پس بازی و پردازشهای سنگین بر میآید. در همین لبه علاوه بر پورت شارژ لایتنیگ دو اسپیکر استریو نیز وجود دارد. آیفون ۱۳ پرومکس از دو اسپیکر همزمان استریو برخوردار است که در لبه زیرین گوشی جای داده شده است.

از نظر رنگبندی آیفون ۱۳ پرومکس با رنگهای آبی، خاکستری، طلایی و نقره ای روانه بازار میشود. اولین نکته در بخش طراحی و ساخت آیفون ۱۳ پرومکس عدم تغییرات ظاهری آن در مقایسه با آیفون ۱۲ پرومکس میباشد. از نظر طراحی تفاوت چندانی با نسل قبلی پرچمداران این شرکت شاهد نبودیم. اما انتظار جهش بزرگی را نداشته باشید.

آخرین بروزرسانی در: