طول مطالعه: 5 دقیقه

طی چند هفتهی اخیر، سطح تمایل و علاقه نسبت به مرج اتریوم افزایش شدیدی را تجربه کرده است و بنا به پیشبینی گوگل، طی روزهای پیش رو، این میزان تمایل رشد بیشتری را تجربه خواهد کرد. به گزارش زوم ارز، در روز جمعه، توسعه دهندهی ، سم پادیلا، اعلام کرد که در موتور جستجوی گوگل، یک تایمر شمارش معکوس برای مرج اتریوم تنظیم شده است. خرسهای نمایان شده در این شمارش معکوس، پس از انجام مرج به یک پاندا تبدیل خواهند شد.

اپل واچ نسل 8 حال، اگر عبارت Ethereum Merge را در گوگل سرچ کنید، با یک شمارش معموس در کنار آمار هش ریت فعلی، میزان سختی و میزان سختی مرج، مواجه خواهید شد. این ساعت اکنون از سیستمعامل WatchOS 8 بهره میبرد و یک سری قابلیتهای بسیار خوب هم به آن اضافه شده است نظیر سنسور تشخیص افتادن از دوچرخه، الگوریتمهای بهتر برای تشخیص کالریهای مصرفشده هنگام دوچرخهسواری و مواردی از این دست اشاره کرد. اپل ادعا میکند این ساعت به لطف شیشهی محافظی که دارد در برابر شکستگی نیز مقاوم است و آن را مقاومترین ساعت هوشمند تاریخ خطاب کرد.نتایج قرعه کشی خودرو​​​​​!

این تبلت از قابلیت آیپد پرو نیز بهره میبرد که فریم ویدیو را به صورت خودکار تنظیم میکند تا صورت سوژهی در حال حرکت در مرکز قرار داشته باشد. همچنین از قابلیت تمرین گروهی هم در ساعتهای جدید اپل پشتیبانی میشود که کاربر میتواند از طریق یا فیستایم آن را اجرا کند. در صورت تمایل همچنین میتوانید ویدیوی خلاصهی مراسم را هم در بالا مشاهده کنید. مراسم اصلی در حدود ۱ ساعت به طول انجامید اما در این مطلب نگاه کوتاهی خواهیم داشت به آنچه که در طی آن رونمایی شد.

شما میتوانید ویدیوی خلاصهی مراسم را هم در صورت تمایل در بالا مشاهده کنید. پادیلا در پاسخ به توضیح داد که در ابتدا، وی این ایده را مطرح کرد و سپس، تیم جستجو و آزمایشگاهی، این ویژگی را بنا گذاری کردند. توسعه دهندهی از آخرین بهروزرسانی برای موتور جستجوی گوگل، که شامل شمارش معکوس برای مرج میشود، رونمایی کرد. در این مطلب نگاه کوتاهی خواهیم داشت به تمام محصولاتی که اپل در رویداد معارفهی پرچمدارهای سری آیفون ۱۳ از آنها رونمایی کرد.

اپل واچ سری ۷ برخلاف تبلتها کاملا مورد انتظار بود و میدانستیم قرار است در این رویداد در کنار آیفون ۱۳ رونمایی شود. پشتیبانی هر سه دوربین از حالت شب (برخلاف نسل گذشته). سه دوربین روی پنل پشتی شامل دوربین اصلی، فوق عریض و تلهفوتو با قابلیت بزرگنمایی اپتیکال ۳ برابری. صفحه کلیدی با قابلیت سوایپ جهت تایپ کردن در نظر گرفته شد که تمام صفحه است و از قابلیت پیشبینی کلمات هم بهره میبرد.

بهرهمندی از تراشهی قدرتمند که در سال ۲۰۱۹ معرفی شد و در آیفون ۱۱ مورد استفاده قرار گرفت. در رویداد امشب اپل از دو آیپد در مدلهای استاندارد و مینی رونمایی شد. اپل واچ سری ۷ اواخر فصل پاییز با قیمت پایهی ۴۰۰ دلار در دسترس قرار خواهد گرفت. آیفون ۱۳ با قیمت ۷۹۹ دلار در مدل پایه و مدل مینی هم با قیمت ۶۹۹ دلار در دسترس قرار میگیرند.

ایرپاد پرو 2 آیفون ۱۳ پرو با قیمت ۹۹۹ دلار و مدل پرو مکس هم با قیمت ۱۱۰۰ دلار از تاریخ ۲ مهر رسما برای فروش در دسترس قرار میگیرند. از لحاظ شباهت، دو مدل استاندارد و مینی جز اندازهی نمایشگر تفاوت خاصی با یکدیگر ندارند و دقیقا همین موضوع راجع به دو مدل پرو و پرو مکس نیز صدق میکند. مدل پرو ۶٫۱ اینچی است اما مدل پرو مکس نمایشگری ۶٫۷ اینچی دارد. مدل ۶۴ گیگابایتی جای خود را به مدل ۱۲۸ گیگابایتی داده است.

نمایشگر از ۷٫۹ اینچ به ۸٫۳ اینچ ارتقا داشته است اما در اندازهی دستگاه تغییر خاصی را شاهد نیستیم. در واقع این تبلتها نسخهی بهبود یافتهی نسل قبل هستند و نباید انتظار پیشرفت چشمگیری از آنها داشته باشیم. در واقع هدف این مطلب صرفا بیان خلاصهای از اتفاقات مهم شب گذشته بود. بالاترین کشور اروپایی از این حیث، سوییس است که در جایگاه هفتم قرار دارد، در حالی که چین و آمریکا، به ترتیب، در جایگاههای هفدهم و هجدهم واقع شدهاند.

البته به این جمع باید تراشهی بسیار قدرتمند را هم اضافه کنیم که اینبار هم توانست اپل را در نبرد با سایر شرکتها از لحاظ قدرت و سرعت پردازنده در صدر نگه دارد. البته انتظاری جز این هم نداشتیم. این گوشیها اکنون تراشهای بسیار قدرتمندتر، دوربینهای نسبتا بهتر با قابلیتهای فوقالعاده جذاب، باتری بزرگتر، ناچ کوچکتر و … بهرهمندی از تراشهی اما با گرافیک ۵ هستهای و بسیار قدرتمندتر. پردازندهی بکار رفته در آن از لحاظ پردازشی ۴۰ درصد سریعتر و از لحاظ گرافیکی نیز ۸۰ درصد قدرتمندتر از نسل گذشته شده است. ᠎&;​&;​!

پادیلا نیز با اضافه کردن این شمارش معکوس به موتور جستجوی گوگل، به این سطح بالا از تمایل دامن زد. اپل واچ سری ۷ اولین ساعت اپل است که از استاندارد ضد گرد و غبار بهره میبرد. استاندارد ضد آب در این گوشیها دیده میشود. سیستمعامل 15 دوشنبهی هفتهی آینده یعنی در تاریخ ۲۰ سپتامبر (۲۹ شهریور) رسما منتشر میشود. به گفتهی اپل، این تراشه به نسبت آنچه که سال گذشته در آیپد قرار گرفته بود ۲۰ درصد عملکرد بهتری از همه لحاظ دارد.

جام جهانی کشتی آزاد

قطعا قابلیتهای بیشتری در محصولات جدید اپل وجود دارد اما بیان همهی آنها از حوصلهی این متن خارج است. ای تبلت از قلم نسل دوم اپل پنسل پشتیبانی میکند و قیمت پایهی آن ۵۰۰ دلار است. روی نمایشگر از شیشهی محافظ سرامیک شیلد استفاده شده است که اپل میگوید از محافظ صفحهی بکار رفته در تمام گوشیهای دیگر مقاومتر است. بهرهمندی از نمایشگر ۱۲۰ هرتزی. برای داشتن تجربهای بهتر، گزینهها در طول رابط کاربری بزرگتر شدهاند تا از افزایش اندازهی نمایشگر بیشترین استفاده را ببرید.

نمایشگر آنها بدون تغییر در اندازه به نسبت نسل قبل اما ۲۸ درصد روشنتر شده است. تمرینات به زبان انگلیسی هستند اما به ۶ زبان که زبان فارسی بین آنها نیست ترجمه میشوند. این اقدام، نشانگر میزان نفوذ رمز ارزها به شرکتهای محبوب آمریکایی و میزان توجه مردم به مرج است. کشورها با بیشترین میزان علاقه به مرج شامل لوکسامبورگ، سنت هلنا، سنگاپور، مقدونیه شمالی و لیتوانی میشوند. همچنین، با گذشت هر روز و نزدیکی هرچه بیشتر به مرج، این دو خرس به یکدیگر نزدیکتر میشوند.

اندازهی خود ساعت از ۴۰ و ۴۴ میلیمتر نسل گذشته به ۴۱ و ۴۵ میلیمتر افزایش داشته است.

آخرین بروزرسانی در: