طول مطالعه: 5 دقیقه

پنل پشتی این دو گوشی ظاهرا تغییر خاصی نخواهد داشت، البته به جز اندازهی سنسور دوربین اصلی. البته رم در هر دو گوشی ۶ گیگابایت است. البته وقتی میگوییم حفره، منظورمان حفرهی کوچکی نیست که در گوشیهای اندرویدی شاهد هستیم. بنابراین انتظار میرود در محصول مورد انتظار، تأثیر بیشتری را از سوی نمایشگر در بهبود نگهداری شارژ شاهد باشیم. این بار ظاهرا نمایشگر آیفون ۱۴ پرو مکس قادر خواهد بود رفرشریت خود را در شرایط مختلف از ۱ تا ۱۲۰ هرتز تغییر دهد تا بدین ترتیب در مصرف انرژی به شکل چشمگیری صرفهجویی شود.اپل واچ نسل 8​​ !

زلنسکی قبل و بعد از جنگ این قابلیت در هیچ یک از آیفونهای کنونی وجود ندارد ولی گفته میشود با 16 در آیفون ۱۴ پرو و پرو مکس در دسترس قرار خواهد گرفت. امکانی که در بسیاری از گوشیهای اندرویدی در دسترس قرار دارد اما در گوشیهای اپل تاکنون خبری از آن نبوده است. اینطور که به نظر میرسد، گشودگی دیافراگم دوربین سلفی از /2٫۲ در نسل قبل به /1٫۹ در نسل جدید خواهد رسید که این یعنی عملکرد این دوربین در نور شب باید به مراتب بهتر باشد.

اینطور که به نظر میرسد، آیفون ۱۴ پرو مکس با در نظر گرفتن مواردی که گفته شد، گوشی ارزشمندتری در مقایسه با آیفون ۱۳ پرو مکس خواهد بود. اما پرسشی که به وجود میآید اینجاست؛ با توجه به تمام قابلیتهایی که قرار است در آیفون ۱۴ پرو مکس شاهد باشیم، آیا این گوشی در نهایت واقعاً بهتر از آیفون ۱۳ پرو مکس خواهد بود؟ از طرفی بهرهمندی از حافظهی رم با فناوری قطعا باعث بهبود تجربهی مولتی تسکینگ در آیفون ۱۴ پرو مکس خواهد شد؛ این در حالی است که آیفون ۱۳ پرو مکس از حافظهی رم با فناوری بهره میبرد.

در بین خبرهایی که تاکنون پیرامون آیفونهای جدید منتشر شده، تعداد کوتاهی از آنها به بهبود کیفیت دوربین سلفی آیفون ۱۴ پرو مکس در مقایسه با قبل هم اشاره داشتهاند. در نهایت هم باید به قابلیت نمایشگر همیشه روشن اشاره کنیم که ظاهرا یک قابلیت انحصاری برای مدلهای پرو از سری آیفون ۱۴ خواهد بود. بدین ترتیب به لطف تراشهای بهینهتر و نمایشگری کممصرفتر و همچنین پشتیبانی از قابلیت نمایشگر همیشه روشن که نیاز به روشن کردن گوشی برای چک کردن موارد مختلف را از بین میبرد، آیفون ۱۴ پرو مکس باید عملکرد بهتری در زمینهی نگهداری شارژ در مقایسه با نسل قبل داشته باشد.

یعنی در واقع هرچه در آیفون ۱۴ پرو مکس ببینیم، نهایت توانایی اپل در تولید یک گوشی هوشمند را نشان میدهد. اصرار اپل به استفاده از سنسور تشخیص چهره باعث شده مجبور شود از دو حفره روی نمایشگر آیفون ۱۴ پرو و پرو مکس استفاده کند. گفته میشود دوربین اصلی آیفون مورد انتظار ۴۸ مگاپیکسلی خواهد بود و این یعنی به احتمال فراوان باید اندازهی آن روی پنل پشتی بزرگتر از سنسور ۱۲ مگاپیکسلی باشد که اکنون در آیفون ۱۳ پرو مکس شاهد هستیم. ​​.

فاصلهی بین دو باتری حتی با در نظر گرفتن این خبر، خیلی نزدیک به هم خواهد بود. اما در این صورت هم کاهش ظرفیت خیلی زیاد نخواهد بود که بخواهیم ناامید شویم. حداقل با استناد بر یک خبر میتوانیم بگوییم شاید حتی ظرفیت باتری این گوشی در مقایسه با قبل کاهش هم داشته باشد. در بدترین حالت، وضعیت آیفون ۱۴ پرو مکس هم همین خواهد بود. چون مدل پایهی این گوشی، ۲۵۶ گیگابایتی خواهد بود. قدرتمندترین مدل از این سری همانطور که از نامش پیداست، آیفون ۱۴ پرو مکس خواهد بود.

آن دسته از کاربرانی هم که به گوشی بزرگ علاقه دارند اما نمیتوانند بهای آیفون ۱۴ پرو مکس را بپردازند، ظاهرا اپل یک مدل با نام مکس هم در نظر گرفته که نمایشگری با اندازهی مشابه دارد اما قیمت آن در مدل پایه از ۹۰۰ دلار آغاز میشود. حال باید دید آیا این ارتقاها روی کاغذ در عمل هم خود را نشان خواهند داد یا خیر. در همین راستا تصمیم گرفتهایم به مقایسه آیفون ۱۴ پرو مکس و ۱۳ پرو مکس بپردازیم تا ببینیم با توجه به اطلاعات کنونی، این دو محصول در چه زمینههایی بیشترین تفاوت را با هم خواهند داشت.

آیفون ۱۳ پرو مکس بخشی از عملکرد فوقالعادهاش در نگهداری شارژ را مدیون تغییر رفرشریت نمایشگر از ۱۰ تا ۱۲۰ هرتز است. اپل این تصمیم را گرفته تا گوشیهای جدیدش بتوانند در فیلمبرداری، به وضوح ۸دست پیدا کنند. در این مطلب با توجه به خبرها و شایعات کنونی، تصمیم گرفتهایم به مقایسه اولیهی آیفون ۱۴ پرو مکس با آیفون ۱۳ پرو مکس بپردازیم تا ببینیم چه تفاوت یا تفاوتهایی بین پرچمداران امسال و سال گذشتهی اپل وجود دارد.

حال باید دید در عمل، این قابلیتهای جدید تا چه اندازه بین دو گوشی تفاوت ایجاد میکنند. توجه داشته باشید تمام آنچه که در رابطه با آیفون ۱۴ پرو مکس در این مطلب میخوانید، برگرفته از شایعاتی است که پیرامون این گوشی وجود دارد. گفته شده اپل در حال کار روی یک شارژر ۳۰ واتی برای گوشیهای نسل بعد است اما نمیدانیم آیا منظور از نسل بعد در واقع همان سری آیفون ۱۴ هستند یا خیر.

این گوشی در واقع همان آیفون ۱۴ استاندارد اما با اندازهای بزرگ است. به گزارش خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سومین مرحله قرعه کشی در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو دوشنبه ۲۱ شهریور ساعت ۱۴ با نظارت نمایندگان نهادهای ناظر بر صحت انجام قرعه کشی برگزار شد. گفتنی است، در سومین دوره قرعهکشی در سامانه یکپارچه خودرو ۶ میلیون و ۶۸۴ هزار و ۳۸۴ نفر ثبت نام کردند. نتایج سومین مرحله قرعه کشی در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو به شرط اخذ استعلامها ۲۲ شهریور در همین سامانه اعلام شود.

جام جهانی ۲۰۰۲ در این دور نزدیک به ۶۰ هزار خودرو عرضه شد که ۵۰ درصد ظرفیت قرعه کشی به طرح جوانی و ۲۰ درصد ظرفیت به خودروهای فرسوده اختصاص یافت. آنگونه که سخنگوی وزارت صمت اعلام کرد، تعداد خودروهای عرضه شده برابر با ۶۰ هزار دستگاه بود. یک تغییر اساسی دیگر در بخش نمایشگر، بازهی تغییر رفرشریت خواهد بود. در بخش شارژر، فعلا آیفون ۱۳ پرو مکس به عنوان بهترین گوشی اپل نهایتا میتواند با سرعت ۲۷ وات شارژ شود. رویداد ماه سپتامبر اپل قرار است در تاریخ ۱۶ شهریور برگزار شود.

مقایسه آیفون ۱۴ پرو مکس با آیفون ۱۳ پرو مکس؛ آیا تفاوتها محسوس هستند؟ اگر با کامپیوتر به سایت مراجعه می کنید روی نام خود کلیک کنید و وارد پنل کاربری شوید. بزرگترین تغییری که بین آیفون ۱۴ پرو مکس و ۱۳ پرو مکس شاهد خواهیم بود، طراحی نمایشگر آنهاست.

آخرین بروزرسانی در: